Informacja dla organizatorów wycieczek autokarowych i przewoźników - RUCH DROGOWY - KPP w Mogilnie

RUCH DROGOWY

Informacja dla organizatorów wycieczek autokarowych i przewoźników

Data publikacji 04.07.2017

Rodziców, opiekunów oraz organizatorów wycieczek i wyjazdów na letni wypoczynek informujemy, że w przypadkach zgłoszenia wyjazdu zorganizowanej grupy, funkcjonariusze ruchu drogowego mogileńskiej komendy sprawdzą stan techniczny oraz wyposażenie autobusów, a także trzeźwość kierowców.

W związku z tym prosimy organizatorów, aby z 7 dniowym wyprzedzeniem informowali o kontroli autokaru.

Kontrole najlepiej zgłaszać w formie pisemnej u oficera dyżurnego lub pocztą elektroniczną na adres: www.mogilno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą.

Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Rynek w Mogilnie (naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji). W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym miejscu niż wyznaczone.

Ponadto autobus możemy sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Dzięki niej sprawdzimy bezpłatnie m.in. czy autobus lub autokar:

  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,
  • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,
  • komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany
    z ruchu lub kradziony.

Pliki do pobrania

  • 22.5 KB