POTRĄCENIE PIESZEJ NA PRZEJŚCIU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POTRĄCENIE PIESZEJ NA PRZEJŚCIU

Data publikacji 19.07.2019

Kierująca pojazdem opel meriva nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Choć samochód nie jechał zbyt szybko, to dla 82 – letniej mieszkanki Mogilna wypadek zakończył się obrażeniami i wizytą w szpitalu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają mogileńscy policjanci.

Do wypadku doszło dzisiaj (19.07.2019) o godzinie 8:27 na ulicy 900 - Lecia w Mogilnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 82 – letnia mieszkanka Mogilna została potrącona przez pojazd opel meriva, kiedy znajdowała się już na oznakowanym przejściu dla pieszych. Choć samochód nie jechał zbyt szybko, to dla starszej kobiety wypadek zakończył się obrażeniami i wizytą w szpitalu. Samochodem kierowała 59 – latka z gminy Mogilno. Funkcjonariusze w związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego zatrzymali jej prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz mogileńscy śledczy.

Pamiętajmy

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki