POLICJANCI ODWIEDZILI OBÓZ HARCERSKI - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANCI ODWIEDZILI OBÓZ HARCERSKI

Data publikacji 19.07.2019

Policjanci z Mogilna odwiedzili dzieci przebywające na obozie harcerskim w Chałupskach. Nie zabrakło rozmów i porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie letniego wypoczynku.

Policjanci odwiedzili wczoraj (18.07.2019) obóz harcerski zorganizowany w miejscowości Chałupska nad Jeziorem Wiecanowskim. Wizyta miała na celu sprawdzenie, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i czy samo miejsce jest właściwie zabezpieczone.

Dzielnicowi wspólnie z policjantem ds. profilaktyki przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku, w szczególności nad wodą. Mł. asp. Hubert Pachała i mł. asp. Przemysław Dominiczak przypomnieli najmłodszym, że wielu tragedii, do których każdego roku dochodzi nad wodą można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Z kolei asp. Tomasz Bartecki zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo zażywania nowych substancji psychoaktywnych, ale nie tylko. Omówił również zasady korzystania z numeru alarmowego 112, czyli kiedy należy dzwonić pod ten numer i jakie informacje należy przekazać operatorom.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki