OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO MOTOROWERZYSTY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO MOTOROWERZYSTY

Data publikacji 16.07.2019

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpiecznie „szeroka” jazda kierowcy motoroweru. Pijany 57 - latek przekazany został na drodze policjantom i nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.07.2019) w miejscowości Józefowo. Około godziny 23:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o ujęciu pijanego motorowerzysty. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji. Badanie stanu trzeźwości 57 - letniego mieszkańca gminy Mogilno wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu.

Osoby zgłaszające, które poruszały się samochodem opowiedziały dyżurnemu, że zauważyły kierującego motorowerem, który wyjechał z zabudowań nieoświetlonym jednośladem wprost przed ich pojazd, a następnie poruszał się drogą jadąc tzw. „wężykiem”. Świadkowie jechali ostrożnie za najwyraźniej pijanym kierowcą. W pewnym momencie wykorzystali dogodną okazję i uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Chwilę później powiadomili o wszystkim Policję, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Niewykluczone, że dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie 4 mieszkańców powiatu mogileńskiego nie doszło do kolejnej drogowej tragedii. Sprawcy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki