POLICJANT RADZIŁ JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ WAKACJE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANT RADZIŁ JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ WAKACJE

Data publikacji 10.07.2019

Policjant z mogileńskiej komendy opowiadał dzieciom o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Każdego roku mogileńscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi przygotowując je do spędzenia bezpiecznych wakacji. W ramach tych spotkań funkcjonariusze rozmawiają o tym, jak ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

W miniony poniedziałek (08.07.2019) policjant prewencji z mogileńskiej komendy odwiedził uczestników zajęć „Wakacje w bibliotece”. Asp. Tomasz Bartecki opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m.in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Podczas spotkania uświadamiał najmłodszych na jakie niebezpieczeństwa  są narażeni podczas wypoczynku w lesie, w górach, w czasie podróży. Zwrócił także uwagę na kąpiele i zabawy w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusz korzystając z okazji zaprezentował policyjne wyposażenie oraz opowiedział o niełatwej, ale satysfakcjonującej służbie.  

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • pogadanka z dziećmi