PRACOWNICA STACJI PALIW UJĘŁA PIJANEGO MOTOROWERZYSTĘ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PRACOWNICA STACJI PALIW UJĘŁA PIJANEGO MOTOROWERZYSTĘ

Data publikacji 05.07.2019

2 promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który został ujęty przez pracownicę jednej ze stacji paliw w gminie Mogilno. Przytomne zachowanie kobiety być może zapobiegło kolejnej tragedii na drodze.

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z priorytetów działań policji. Niejednokrotnie mundurowi wspierani są przez obywateli, którzy zgłaszają jaką trasą i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że obywatel ujmuje pijanego i na miejsce wzywa policję.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce wczoraj (04.07.2019). Po godzinie 18:00 dyżurny mogileńskiej komendy został powiadomiony, że pracownica jednej ze stacji paliw w gminie Mogilno ujęła pijanego motorowerzystę. 

Na miejsce natychmiast pojechał patrol dzielnicowych. Przekazany policjantom 45 – latek został przebadany na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie 2 promile.

Być może dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszającej nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, bo jazda w takim stanie zdecydowanie stanowiła zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale również innych uczestników ruchu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki