TRAGICZNY WYPADEK NA OBWODNICY MOGILNA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

TRAGICZNY WYPADEK NA OBWODNICY MOGILNA

Data publikacji 03.07.2019

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu po tym, jak kierujący motorowerem marki Romet doprowadził do zderzenia z lawetą marki Mercedesem. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było niezastosowanie się do znaku STOP.

Do wypadku doszło dzisiaj (03.07.2019) o godzinie 6:40 na skrzyżowaniu ulicy Niezłomnych z obwodnicą Mogilna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41 – letni kierujący motorowerem marki Romet, na oznakowanym skrzyżowaniu nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” i wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą w kierunku Wiecanowa lawetą marki Mercedes. Kierujący motorowerem oraz podróżująca z nim 39 – letnia pasażerka (obydwoje z Mogilna) w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmierć na miejscu. Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały kilka godzin. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, lekceważenie znaków drogowych, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność i brawura to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • miejsce wypadku drogowego 1
  • miejsce wypadku drogowego 2