WSZYSCY TRZEŹWI W „TRZEŹWY PORANEK” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

WSZYSCY TRZEŹWI W „TRZEŹWY PORANEK”

Data publikacji 02.07.2019

Policjanci z mogileńskiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwy poranek”. W czasie działań wszyscy spośród 360 przebadanych kierowców byli trzeźwi.

Wczoraj (01.07.2019) punktualnie o godzinie 5:30 policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w Mogilnie kolejne działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem funkcjonariuszy było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Pięciu policjantów drogówki wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przez 3 godziny skontrolowało 360 kierowców. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki