PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY”

Data publikacji 18.02.2019

Policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali 419 kierowców. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym.

W miniony piątek (15.02.2019) na terenie powiatu mogileńskiego prowadzone były działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Policjanci ruchu drogowego i prewencji od godziny 4:30 do 21:00 sprawdzili pod kątem trzeźwości 419 kierujących. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym. Zatrzymany o godzinie 15:10 na ulicy Padniewskiej w Mogilnie 49 - letni kierowca volkswagena golfa miał 0,48 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujących do 2020 roku.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany o godzinie 19:30 w miejscowości Wójcin. Badanie stanu trzeźwości 34 – letniego kierowcy renaulta megane wykazało, że ma w organizmie 1,84 promila alkoholu.

Policjanci nadal apelują i przypominają: jazda na „podwójnym gazie” może mieć tragiczne konsekwencje. Każdy zobowiązany jest by dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego reagujmy na wszelkie przejawy łamania prawa. Od tego może zależeć czyjeś życie.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki