DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Data publikacji 14.01.2019

„Alkohol i narkotyki" - to nazwa policyjnych działań, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy za kierownicę wsiedli po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

W ostatnią sobotę (12.01.2019) od godziny 6:00 do 24:00 policjanci ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu mogileńskiego działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki". Podczas kilkunastu godzin sprawdzono 225 kierowców. Niestety wśród nich trafił się jeden kierujący po alkoholu.

Krótko po godzinie 18:00 na ulicy Rynek w Gębicach policjanci skontrolowali pojazd opel vectra. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 44 – latka wykazało w jego organizmie 2,65 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i udaremnili dalszą jazdę.

„Działania policjantów ukierunkowane były na przeprowadzenie maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Tego typu akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod działaniem środków psychoaktywnych” – informuje Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie podinsp. Dariusz Krukowski.

 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki