DZIELNICOWI ZATRZYMALI NA GORĄCYM UCZYNKU WŁAMYWACZA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIELNICOWI ZATRZYMALI NA GORĄCYM UCZYNKU WŁAMYWACZA

Data publikacji 14.01.2019

Mogileńscy dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do budynku garażowego. Zaskoczony 43 - latek nie zdążył nawet spakować łupu. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.01.2019) około godziny 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie otrzymał informację o próbie włamania do budynków znajdujących się na terenie prywatnej posesji w pobliskiej miejscowości Świerkówiec. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został patrol dzielnicowych.

Policjanci na miejscu sprawdzili zabudowania pod kątem ewentualnych uszkodzeń. W jednym z garaży ujawnili wyrwany skobel z kłódką. Kiedy dzielnicowi weszli do środka, zastali tam znanego osobiście 43 – letniego mieszkańca Mogilna, który układał na posadzce różnego rodzaju przewody elektryczne, metalowe przedmioty oraz elektronarzędzia. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. Nietrzeźwy sprawca (1,1 promila alkoholu w organizmie) został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (14.01.2018) 43 – latek usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki