PRÓBOWAŁ OSZUKAĆ POLICJANTÓW - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PRÓBOWAŁ OSZUKAĆ POLICJANTÓW

Data publikacji 11.01.2019

44 - letni mieszkaniec powiatu słupeckiego odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna próbował przekonać policjantów, że posiada uprawnienia, tylko nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy.

Wczoraj (10.01.2018) o godzinie 12:15 na ulicy Cieślewicza w Strzelnie patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd peugeot partner. Kierującym był 44 – letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który w trakcie sprawdzania nie okazał prawa jazdy. Mężczyzna próbował przekonać mundurowych, że posiada uprawnienia do kierowania, tylko w tej chwili nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy.    

Policjanci zweryfikowali wersję kierowcy w elektronicznych bazach danych. Okazało się wtedy, że faktycznie posiada uprawnienia, ale tylko do kierowania ciągnikiem rolniczym, natomiast na pojazdy samochodowe obowiązuje go sądowy zakaz kierowania ważny do grudnia 2022 roku.

44 – latek stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki