ZIMA ZASKOCZYŁA KIEROWCÓW - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ZIMA ZASKOCZYŁA KIEROWCÓW

Data publikacji 07.01.2019

W miniony piątek (04.01.2019) opady śniegu znacznie pogorszyły warunki na drogach powiatu mogileńskiego. Tego dnia policjanci odnotowali 8 kolizji. Jadący z nadmierną prędkością kierowcy tracili panowanie nad pojazdami i kończyli jazdę uderzeniem w drzewo, ogrodzenie lub w inne samochody.

Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 15:25 na ulicy Konopnickiej w Mogilnie, gdzie kierujący pojazdem osobowym marki Mercedes jadąc z nadmierną prędkością wpadł na łuku drogi w poślizg i zjechał na chodnik, po którym poruszała się  czwórka pieszych, w tym dwoje małych dzieci w wieku 2 i 6 lat. Choć sytuacja była bardzo niebezpieczna, ostatecznie nikomu nic się nie stało. Policjanci za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym zatrzymali 34 – latkowi prawo jazdy.

Równie groźne zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut wcześniej w miejscowości Dzierżążno. 40 – letnia kierująca pojazdem fiat ducato na prostym odcinku drogi gminnej wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z podejrzeniem urazu prawej ręki oraz szyi została przetransportowana karetką do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Zmieniająca się w ciągu dnia aura nie będzie ułatwiała życia kierowcom, a nadmierna prędkość i brawura mogą nieść za sobą tragiczne konsekwencje.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki