„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD JEZIOREM WIECANOWSKIM” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD JEZIOREM WIECANOWSKIM”

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z Mogilna wspólnie z ratownikami WOPR i strażakami edukowali najmłodszych z zasad bezpiecznego zachowania w wodzie i na wodzie. Spotkanie odbyło się w Chałupskach nad Jeziorem Wiecanowskim.

Wczoraj (10.07.2018) w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”  policjanci z Mogilna wspólnie z ratownikami WOPR i strażakami edukowali najmłodszych z zasad bezpiecznego zachowania w wodzie i na wodzie. Spotkanie odbyło się w Chałupskach nad Jeziorem Wiecanowskim.

Dzieci poznały regulamin przebywania na  plaży, dowiedziały się jak można pomóc osobie topiącej się, a także rozmawiały z mundurowymi z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć podczas zabaw nad wodą. Przedstawiciele służb ratunkowych ostrzegali przed kąpielą w niestrzeżonych miejscach, dzikich stawach i oczkach wodnych. Przypominali również, że woda to żywioł i aby wypoczynek nad nią był przyjemnością i miłym wspomnieniem z  wakacji, należy przestrzegać poznanych zasad.

Strażacy przekazali także uczestnikom letnich półkolonii podstawowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki