„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD JEZIOREM WÓJCIŃSKIM” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD JEZIOREM WÓJCIŃSKIM”

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie uczestniczyli w imprezie „Noc Świętojańska nad Jeziorem Wójcińskim”, podczas której promowali założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W miniony piątek (22.06.2018) nad Jeziorem Wójcińskim, w powiecie mogileńskim odbyła się impreza "Noc Świętojańska", której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich. W realizację przedsięwzięcia  aktywnie włączyli się także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, strażacy ochotnicy oraz ratownicy wodni.

Policjanci z tej okazji przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Były gry, zabawy, pogadanki, upominki i pamiątkowe zdjęcia z Polfinkiem – maskotką kujawsko – pomorskiej policji.

Oprócz pokazu sprzętu służb mundurowych i ratowniczych funkcjonariusze w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” promowali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w trakcie letniego wypoczynku.

Ponadto podczas trwania imprezy można było pokonać tor przeszkód w alkogoglach, które uświadamiały użytkownikom jak zmienia się ich postrzeganie rzeczywistości po spożyciu różnych ilości alkoholu, a co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli wodnych oraz prowadzenia pojazdów.

Policyjne stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony najmłodszych.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki