BEZPIECZNE WAKACJE-BEZ NARKOTYKÓW I DOPALACZY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

BEZPIECZNE WAKACJE-BEZ NARKOTYKÓW I DOPALACZY

Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Policjantka prewencji uświadamiała uczniów Szkoły Podstawowej w Szczepanowie i Kwieciszewie. Były rady i przestrogi.

Spotkanie profilaktyczne odbyło się wczoraj (14.06.) w Szkole Podstawowej w Szczepanowie i Kwieciszewie. Policjantka prewencji z mogileńskiej komendy przypomniała młodzieży o zasadach zachowania nad wodą i drodze. Sierż. szt. Magdalena Pollak poruszyła również tematykę związaną z nawiązywaniem kontaktów wakacyjnych z nieznajomymi oraz zagrożenia jakie niosą różnego rodzaju niedozwolone prawem używki. Szczególnie zwróciła uwagę na zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy. Informowała, że okres wakacji jest często czasem, gdy młodzi ludzie eksperymentują z różnymi zabronionymi przez prawo środkami, które mogą okazać się trujące.

Uczestnicy nie ograniczyli się tylko do biernego słuchania. Zainteresowani tematem zadawali pytania oraz dyskutowali na temat różnych sytuacji występujących w szkole i poza nią. Na koniec spotkania policjantka otrzymała od uczniów podziękowania i kwiaty.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki