MOGILEŃSCY POLICJANCI NA PODIUM - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

MOGILEŃSCY POLICJANCI NA PODIUM

Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych rozstrzygnięte. W zawodach III miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

W minioną środę (06.06.) odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”. Zawody rozgrywane były na terenie bazy szkoleniowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz specjalnie przygotowanym torze przeszkód.  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprawnością fizyczną i celnym okiem.

Dwadzieścia policyjnych patroli ze wszystkich komend powiatowych rywalizowało w następujących konkurencjach:

- test wiedzy zawodowej,
- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego,
- sprawdzian technik obezwładniania osób,
- sprawdzian sprawności fizycznej,

- udzielanie pierwszej pomocy.

Policjanci z Mogilna w składzie: st. sierż. Filip Sadłowski i st. sierż. Łukasz Kotlarek zajęli III miejsce z wynikiem 84 punktów. Funkcjonariusze zostali uhonorowani okolicznościowym pucharem oraz nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę, które w imieniu Pana Komendanta wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Nagrody rzeczowe oraz upominki ufundował również Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki