KIEROWCO ZWOLNIJ I ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KIEROWCO ZWOLNIJ I ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ

Data publikacji 11.05.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie wspólnie z policjantami mogileńskiej komendy apelowali o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Podczas prowadzonych przez mundurowych kontroli drogowych najmłodsi wręczali kierowcom ulotki przedstawiające prace plastyczne laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” oraz miód, żeby osłodzić im chwilowy postój.

Wczoraj (10.05.2018) po południu policjanci prewencji i ruchu drogowego przeprowadzili z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie działania profilaktyczne „Kierowco zwolnij i zachowaj ostrożność”. Wybór tej placówki nie był przypadkowy, gdyż położona jest przy bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 15, a wielu uczniów tą właśnie drogą dociera codziennie do miejscowej szkoły.

Podczas prowadzonych w rejonie szkoły kontroli drogowych policjanci zwracali uwagę na wykroczenia, szczególnie te związane z przekroczeniem prędkości. W tym czasie najmłodsi wręczali kierowcom ulotki przedstawiające prace plastyczne laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” oraz miód, żeby osłodzić im chwilowy postój. Godnym podkreślenia jest fakt, że większość kierowców  respektowała przepisy ruchu drogowego.

Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w miejscu najbardziej uczęszczanym przez dzieci. Na zakończenie działań wszyscy młodzi pomocnicy otrzymali od policjantów odblaskowe opaski.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki