JAZDĘ PO ALKOHOLU ZAKOŃCZYLI NA DRZEWIE I SŁUPIE ENERGETYCZNYM - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

JAZDĘ PO ALKOHOLU ZAKOŃCZYLI NA DRZEWIE I SŁUPIE ENERGETYCZNYM

Data publikacji 09.05.2018

Jak może zakończyć się jazda samochodem po alkoholu przekonali się kierowcy mercedesa i opla. Jeden z nich uderzył w drzewo, a drugi w słup energetyczny. Niestety, mimo licznych wypadków, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy osoby, które maja w nosie policyjne apele.

W minioną sobotę (05.05.18) o godzinie 23:55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Św. Ducha w Gębicach. Policjanci ustalili na miejscu, że 38 – letni kierowca mercedesa w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna miał 1,64 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (06.05.2018) w miejscowości Czarnotul, gdzie krótko po północy 26 – letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego uderzył oplem w drzewo.  Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Mogileńscy policjanci przypominają, że aktualne przepisy zaostrzają sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy znajdując się w tym stanie spowodowali wypadek drogowy. Wydłużono okres na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat. Wobec osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki