POTRĄCENIE PIESZEJ NA PRZEJŚCIU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POTRĄCENIE PIESZEJ NA PRZEJŚCIU

Data publikacji 26.04.2018

Kierujący pojazdem fiat punto nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Dla 57 – letniej mieszkanki Mogilna wypadek zakończył się poważnymi obrażeniami i wizytą w szpitalu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają mogileńscy policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj (25.04.2018) o godzinie 12:45 na ulicy Plac Wolności w Mogilnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 57 – letnia mieszkanka Mogilna została potrącona przez pojazd fiat punto, kiedy znajdowała się już w połowie oznakowanego przejścia dla pieszych. Uderzenie było na tyle silne, że kobieta doznała licznych obrażeń ciała m.in. głowy, kręgosłupa, kończyn. Samochodem kierował 45 –latek z Gniezna. W związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz mogileńscy śledczy.

Pamiętajmy

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki