PIJANY JECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY JECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ

Data publikacji 24.04.2018

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się zatrzymać pijanego kierowcę ciężarowego Dafa. Siedzący za kierownicą 54 - latek miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04.2018) o godzinie 16:50 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicą Kościuszki przemieszcza się pijany kierowca ciężarowego Dafa z naczepą. Policjanci niezwłocznie zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 54 – letni mieszkaniec Mogilna. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu. Policjanci sprawdzili alcotestem jego trzeźwość. Okazało się, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i uniemożliwili dalszą jazdę.

Teraz 54 - latek stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci z Mogilna dziękują zgłaszającemu za czujność i właściwą postawę na zagrożenie ze strony pijanego kierowcy. Być może w ten sposób udało się zapobiec kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każda informacja przekazana na numer alarmowy 997 zostanie sprawdzona, nawet ta anonimowa.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki