OBYWATELSKIE UJĘCIE SPRAWCY KRADZIEŻY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

OBYWATELSKIE UJĘCIE SPRAWCY KRADZIEŻY

Data publikacji 20.04.2018

21 – letni mieszkaniec Trzebiatowa odpowie za kradzież dwóch telefonów komórkowych ze sklepu z asortymentem elektronicznym i wybicie w trakcie ucieczki szyby w osobowej toyocie. Sprawca został ujęty w pieszym pościgu przez pracownika sklepu oraz emerytowanego kierownika Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich.

Wczoraj (19.04.2018) o godzinie 10:50 do jednego z mogileńskich salonów z asortymentem elektronicznym przyszedł młody mężczyzna, który swoją uwagę skierował na ekspozycję z telefonami komórkowymi. Po krótkiej chwili wziął z regału dwa telefony o łącznej wartości 1800 złotych i energicznie zerwał z nich blokady zabezpieczające, po czym wybiegł na ulicę. Za złodziejem ruszył 42 – letni pracownik sklepu. W pieszym pościgu ulicami Mogilna pomagał mu także emerytowany Kierownik Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich. Mieszkańca Trzebiatowa próbował także zatrzymać 68 – letni kierowca toyoty, który widząc sytuację postanowił swoim pojazdem zablokować uciekającemu mężczyźnie drogę. Wtedy 21 – latek ze złości wybił mu pięścią tylną szybę. Młody mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Czując na placach oddech „obywatelskiej grupy pościgowej” zaprzestał dalszej ucieczki. W tym czasie nadjechał  patrol policji.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a skradzione mienie na sklepową półkę. Dzisiaj (20.04.2018) 21 – latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie nadkom. Przemysław Tulibacki w tym miejscu dziękuje wszystkim osobom za wzorową postawę, odwagę oraz pomoc w zatrzymaniu sprawcy kradzieży, a szczególnie 68 – letniemu mieszkańcowi Mogilna, który z tego tytułu poniósł szkodę. W najbliższym czasie dla tych osób zostanie przesłany list okolicznościowy.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki