INSTRUKTAŻ DLA WOLONTARIUSZY WOŚP - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

INSTRUKTAŻ DLA WOLONTARIUSZY WOŚP

14 stycznia 2018 roku, po raz kolejny odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który połączony jest ze zbiórką pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym dniu na ulicach powiatu mogileńskiego kwestować będzie kilkuset wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem czuwają dodatkowe patrole policyjne.

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych policjantka prewencji KPP w Mogilnie udzieliła wolontariuszom instruktażu, jak kwestować i jakimi zasadami się kierować mając na względzie uniknięcie zagrożeń w trakcie zbiórki na rzecz WOŚP.

 

Kilka porad dotyczących bezpieczeństwa wolontariuszy:

• Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej ! Najmłodsi powinni kwestować w towarzystwie osób dorosłych.

• Zapamiętajcie najważniejsze telefony alarmowe, które są bezpłatne:

- Policja 112 lub 997

- Pogotowie Ratunkowe 999

- Straż Pożarna 998

• Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

      - przy głównych ulicach, w miejscach objętych monitoringiem,

      - o ile będziecie kwestować po zmroku róbcie to w miejscach oświetlonych,

      - miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,

      - unikajcie ciemnych uliczek, mało uczęszczanych okolic, parków i podejrzanie wyglądających osób.

• Nie dzwonimy i nie chodzimy po domach. Zbiórka prowadzona jest tylko na ulicach miasta i w miejscach imprez towarzyszących.

• Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich. Jeżeli będziecie czuli, że ktoś za Wami idzie, obserwuje, powiadomcie o tym napotkanych przechodniów, a następnie szybko policjantów. W sytuacjach szczególnych można poprosić policjantów o przewiezienie radiowozem do sztabu.

• W razie napadu najważniejsze jest Wasze zdrowie i życie. Nie brońcie za wszelką cenę puszki z pieniędzmi. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji (czego oczywiście nikomu nie życzymy) starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania przestępcy i powiadomcie szybko Policję.

 

Wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania i pełnych puszek.

 

 

 

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki