PIJANY, BEZ UPRAWNIEŃ I Z SĄDOWYMI ZAKAZAMI SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY, BEZ UPRAWNIEŃ I Z SĄDOWYMI ZAKAZAMI SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Data publikacji 02.01.2018

Blisko promil alkoholu miał w organizmie 41 - latek, który na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Markowice uderzył w znak. Okazało się także, że mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę na "podwójnym gazie". Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (30.12.2017) o godzinie 8:00 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Markowice. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący pojazdem BMW 316 na prostym odcinku wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w znak. Od samego początku zachowanie sprawcy wskazywało, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 41 - letni mieszkaniec Inowrocławia ma w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy oraz posiada 2 sądowe zakazy kierowania ważne do marca 2018 i czerwca 2021 roku.

Wkrótce 41 – latek stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczył się ze swojego zachowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki