PIJANY OBCOKRAJOWIEC ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEMU ZGŁOSZENIU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY OBCOKRAJOWIEC ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEMU ZGŁOSZENIU

Data publikacji 30.12.2017

Policjanci ruchu drogowego dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymali pijanego kierowcę. 75 – letni obcokrajowiec miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu został skazany w trybie przyspieszonym.

W miniony czwartek (28.12.2017) o godzinie 13:00 oficer dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od świadka, który poinformował, że z Trzemeszna w kierunku Strzelna  porusza się pojazdem marki Volvo V60 nietrzeźwy mężczyzna. Dyżurny natychmiast przekazał tę informację  patrolowi ruchu drogowego.  Po kilkunastu minutach od zgłoszenia, w miejscowości Goryszewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wskazany samochód. Kierowcą okazał się 75-letni obcokrajowiec. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód odholowali na parking strzeżony. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia (29.12.2017) po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przesłuchany w obecności tłumacza przyznał się. Jednocześnie skierowano wniosek do Sądu Rejonowego w Mogilnie o rozpatrzenie sprawy w trybie przyspieszonym. 75-latek usłyszał wyrok: grzywna w wysokości 13 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia na terytorium RP wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki