POTRĄCENIE PIESZEJ W BOŻEJEWICACH - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POTRĄCENIE PIESZEJ W BOŻEJEWICACH

Data publikacji 28.12.2017

Zimą wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność, szybko zapadający zmrok i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wczoraj (27.12.2017) przed godz. 19:00 oficer dyżurny mogileńskiej komendy został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Bożejewice. Policjanci wezwani na miejsce wstępnie ustalili, że 36 – letnia kierująca samochodem skoda fabia z nieustalonych przyczyn najechała na idącą prawidłowo w tym samym kierunku pieszą. Poszkodowana 45 – letnia kobieta została przetransportowana do szpitala.

36 – latka była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Strzelnie.

Przypominamy!

Kierowco - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni może być bardzo śliska. Pamiętaj o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności.

Pieszy - noś odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby. To kosztuje niewiele, a może uratować życie. To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki