KIEROWCA Z PROMILAMI ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEMU ZGŁOSZENIU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KIEROWCA Z PROMILAMI ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEMU ZGŁOSZENIU

Data publikacji 16.12.2017

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się zatrzymać pijanego kierowcę. 62-latek miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.12.2017) o godzinie 14:30 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że po miejscowości Czarnotul jeździ pijany kierowca. Zgłaszający wcześniej dokładnie opisał samochód, którym poruszał się sprawca. Skierowany na miejsce patrol napotkał po drodze wskazany pojazd. Za kierownicą osobowego opla siedział 62 – letni mieszkaniec gminy Mogilno. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Policyjny alkotest wykazał w jego organizmie 2,8 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i uniemożliwili dalszą jazdę.

Teraz 62 - latek stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Mogilna dziękują zgłaszającemu za czujność i właściwą postawę na zagrożenie ze strony pijanego kierowcy. Być może w ten sposób udało się zapobiec kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każda informacja przekazana na numer alarmowy 997 zostanie sprawdzona, nawet ta anonimowa.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki