SZUKAMY ŚWIADKÓW POBICIA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

SZUKAMY ŚWIADKÓW POBICIA

Data publikacji 15.12.2017

Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie prowadzi śledztwo w sprawie pobicia 83 – letniego mieszkańca Mogilna.

Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie prowadzi śledztwo w sprawie pobicia  83 – letniego mieszkańca Mogilna. Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.11.2017) o godzinie 3:20 w nocy na ulicy Armii Krajowej w Mogilnie. Przebywający na ucieczce dwaj wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zaczepili wracającego do domu 83 – latka i zażądali od niego wydania pieniędzy. Kiedy im odmówił, został dotkliwie pobity. Następnie 16 i 18 – latek ukradli nieprzytomnemu mężczyźnie klucze od domu. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, którym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa. W sprawie pojawiają się informacje o osobach, które mogły widzieć całe zajście. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały w tym czasie kobietę i mężczyznę. Osoby te spacerowały z kierunku osiedla Powstańców Wielkopolskich -  Witosa na ulicę Plac Wolności i z powrotem. Na nagraniu widać jak pomagają wstać 83 – latkowi, a później odprowadzają go.  

Dlatego śledczy właśnie do nich kierują szczególny apel o kontakt osobisty bądź telefoniczny z prowadzącą postępowanie sierż. szt. Katarzyną Batkowską tel. 52 315 95 29

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki