AKCJA „ROWERZYSTA” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

AKCJA „ROWERZYSTA”

Data publikacji 11.09.2020

Policjanci mogileńskiej drogówki prowadzili wczoraj (10.09.2020) działania „Rowerzysta”. Kierujący rowerem, jako uczestnik ruchu drogowego jest jednym z najbardziej narażonych na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Policjanci prócz rozmów profilaktycznych przypominali o podstawowym wyposażeniu jednośladu oraz elementach odblaskowych.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków z udziałem rowerzystów oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Podczas wczorajszej akcji (10.09.2020) policjanci ujawnili 25 wykroczeń co pokazuje, że nie wszyscy rowerzyści znają bądź przestrzegają przepisy drogowe dotyczące poruszania się rowerem. Najczęstsze przewinienia dorosłych to jazda jednośladem po chodniku oraz po przejściu dla pieszych, a także jazda po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Wśród młodych rowerzystów natomiast często pojawiają się bardzo niebezpieczne zachowania takie jak jazda na jednym kole, przewożenie kolegów na kierownicy oraz korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Policjanci przypominają, że stosowanie się przez wszystkich do przepisów ruchu drogowego oraz szacunek do pozostałych użytkowników dróg to elementy, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się nie tylko rowerzystów, ale również kierujących innymi pojazdami oraz pieszych.