POSTAWA GODNA NAŚLADOWANIA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POSTAWA GODNA NAŚLADOWANIA

Data publikacji 10.09.2020

Zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy opla corsy. Ujęty mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W miniony poniedziałek (07.09.2020) po godz. 22:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na drodze w miejscowości Wiecanowo. Ze wstępnych ustaleń przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że 21-letni kierowca opla corsy wjechał na wysepkę rozdzielającą jezdnię.

Jadący motocyklem świadek zatrzymał swój jednoślad i podszedł do kierowcy opla, który próbował uciec. Mężczyzna widząc, że 21-latek znajduje się pod wpływem alkoholu, ujął go, a chwilę później przekazał przybyłym na miejsce policjantom.

Badanie stanu trzeźwości 21-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.