WSPÓLNY PATROL ZE STRAŻĄ LEŚNĄ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

WSPÓLNY PATROL ZE STRAŻĄ LEŚNĄ

Data publikacji 03.09.2020

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbki systematycznie organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu. Policjanci oraz strażnicy leśni zwracają również uwagę na nielegalne wysypiska śmieci.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz funkcjonariusze straży leśnej już od kilku lat wspólnie patrolują teren podlegający nadleśnictwu w Gołąbkach. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne. Podczas wspólnych patroli dzielnicowi i strażnicy leśni reagują też na najczęściej popełniane wykroczenia popełniane przez właścicieli psów, którzy podczas spaceru w lesie spuszczają zwierzęta ze smyczy. Łączone patrole sprawdzają również osoby wywożące drewno z lasu, kontrolując wymagane dokumenty i zezwolenia, a także zwracają uwagę na nielegalne wysypiska śmieci.

Tego typu działania pozwalają na wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy funkcjonariuszami obu służb, dlatego wspólne patrole będą nadal kontynuowane w przyszłości.

  • patrol na terenie leśnictwa Niedźwiedzi Kierz