DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY I ROWERZYSTA” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY I ROWERZYSTA”

Data publikacji 26.08.2020

Policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Działania miały poprawić bezpieczeństwo tych użytkowników ruchu.

Wczoraj (25.08.2020) funkcjonariusze mogileńskiej drogówki prowadzili działania, podczas których szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo osób poruszających się pieszo i na rowerach. Mundurowi skupili się także na kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego względem niezmotoryzowanych.

Ze szczególnym zainteresowaniem policjantów spotkało się m.in. respektowanie przepisów dotyczących poruszania się po drodze czy przejściach dla pieszych, a także ustępowania pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach. Policjanci sprawdzali również stan techniczny rowerów i ich wymagane wyposażenie.

Funkcjonariusze ujawnili 16 wykroczeń związanych z akcją. Najwięcej, bo 9 z nich, zostało popełnionych przez pieszych. Rowerzystów popełniających wykroczenie było trochę mniej, bo 7. Głównym grzechem pieszych było przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych, natomiast rowerzystów była jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych.