BRAWUROWA JAZDA ZAKOŃCZONA ZATRZYMANIEM PRAWA JAZDY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

BRAWUROWA JAZDA ZAKOŃCZONA ZATRZYMANIEM PRAWA JAZDY

Data publikacji 24.08.2020

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Przekonał się o tym kierowca mitsubishi, którego wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej policjanci mogileńskiej drogówki. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

Wczoraj (23.08.2020) o godzinie 7:30 policjanci mogileńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na ulicy Kolejowej w Strzelnie. Zgodnie z przepisami można tam jechać najwyżej 50 km na godzinę. Podczas pomiaru prędkości jeden z kierowców jechał 103 km/h. Okazał się nim 37-letni kierowca pojazdu Mitsubishi Lancer. Dla mężczyzny kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.