ZATRZYMANI PIJANI ROWERZYŚCI - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ZATRZYMANI PIJANI ROWERZYŚCI

Mogileńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy miał w organizmie powyżej 3 promila alkoholu, natomiast drugi 1,5 promila.

W minioną środę (29.07.2020.) o godzinie 19:20 we Wronowach, mogileńska drogówka zatrzymała do kontroli jadącego „wężykiem” rowerzystę. Okazał się nim 44 – letni mieszkaniec gminy Strzelno. Badanie stanu trzeźwości jednoznacznie potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyzna miał 3 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (30.07.2020.) w Mogilnie na ul. Plac Wolności kolejnego pijanego rowerzystę zatrzymał patrol z komendy w Mogilnie. Podczas legitymowania od 37 – letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale innych użytkowników dróg.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki