POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANYCH KIEROWCÓW. - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI PIJANYCH KIEROWCÓW.

Mogileńscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców – pijanego motorowerzystę i nietrzeźwego kierowcę samochodu. W obydwu przypadkach kierujący mężczyźni mieli około 3 promila alkoholu.

Wczoraj (23.07.2020) o godzinie 13:10 dyżurny komendy otrzymał  informację, z której wynikało, że po miejscowości Strzelce może poruszać się nietrzeźwy kierowca Opla Vectry. Skierowani na miejsce dzielnicowi napotkali wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, od którego czuć było wyraźnie alkohol. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że miał w organizmie powyżej 3 promila alkoholu. Oprócz tego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kilka godzin później w Mogilnie na ul. 11- listopada dzięki zgłoszeniu policjanta z Komisariatu Policji w Trzemesznie, który będąc w czasie wolnym od służby dokonał ujęcia nietrzeźwego motorowerzysty.  Podejrzewając, że kierujący motorowerem znajduję się pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki.  Na miejsce pojechali mogileńscy policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości 43-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 3 promila alkoholu.

Pamiętaj! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki