ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Dzielnicowi z mogileńskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Łupem 18 – latka padły płyty z grami na konsolę PS 3 oraz zegarek. Łącznie wysokość powstałych strat oszacowano na kwotę 370 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okresie od soboty do poniedziałku (18 – 20.07.2020.) w miejscowości Twierdziń. Jak ustalili policjanci, sprawca wszedł do środka domu przez okno. Jego łupem padły płyty z grami na konsolę PS 3 oraz zegarek. Pokrzywdzona wysokość powstałych strat oszacował na łączną kwotę 370 złotych.

W ustaleniu sprawcy pomocny okazał się monitoring, który nagrał dwóch mężczyzn.  Funkcjonariusze po dokładnym przeanalizowaniu zapisu kamer z miejsca przestępstwa bezbłędnie wytypowali  mężczyznę podejrzewanego o dokonanie włamania. W całym procederze pomagał mu nieletni, który stał na „czatach”.

Zatrzymany 18 – latek to mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Usłyszał już zarzut za kradzież z włamaniem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni to 14 – latek mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który odpowie za udział w przestępstwie.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki