DZIAŁANIA „ROWERZYSTA” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIAŁANIA „ROWERZYSTA”

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczno - kontrolne pn. „Rowerzysta”. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, czyli tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia obrażenia.

Wczoraj (21.07.2020.) policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczno - kontrolne skierowane do rowerzystów, a więc tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia obrażenia.

Policjanci na ulicach Mogilna i Strzelna skontrolowali w sumie 36 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenie. Do najczęstszych uchybień popełnianych przez kierujących jednośladem nadal należy jazda po chodniku oraz jazda bez wymaganego oświetlenia w porze wieczorowo – nocnej.

Przypominamy!

Rower musi być wyposażony w:

●  Przednią lampę ze światłem białym lub żółtym selektywnym.

●  Sygnał dźwiękowy (np. dzwonek) o nieprzeraźliwym tonie.

●  Tylną lampę ze światłem czerwonym (może być światło migające).

●  Czerwone światło odblaskowe umieszczone z tyłu, w kształcie innym niż trójkąt.
●  Przynajmniej jeden skutecznie działający hamulec – ręczny lub nożny.

Kask ochronny nie jest obowiązkowy ale dla własnego bezpieczeństwa warto go zakładać. Należy także pamiętać o elementach odblaskowych co wpłynie na zwiększenie widoczności rowerzystów na drogach, a tym samym ich bezpieczeństwo.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki