DACHOWANIE W STRZELCACH - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DACHOWANIE W STRZELCACH

Data publikacji 14.07.2020

Dachowaniem zakończyła się jazda 44-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego. Jak się okazało, spowodowanie kolizji to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 2,1 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (12.07.2020) o godzinie 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 255 niedaleko miejscowości Strzelce. Policjanci po dotarciu na miejsce zauważyli leżącego na dachu fiata ducato, który stoczył się ze skarpy na przydrożną łąkę. Na szczęście 44-letniemu mieszkańcowi powiatu mogileńskiego nic się nie stało. Według wstępnych ustaleń przyczyną zakończonej dachowaniem kolizji była nadmierna prędkości. Jak się okazało, nie była to jedyna przyczyna. Zbadany alkotestem mężczyzna miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialny 44-latek stanie teraz przed sądem, gdzie odpowie za złamanie zakazu kierowania oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki
  • miejsce zdarzenia drogowego