PRZEDSZKOLAKI Z WYLATOWA WIEDZĄ JAK ZACHOWAĆ SIĘ NA DRODZE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PRZEDSZKOLAKI Z WYLATOWA WIEDZĄ JAK ZACHOWAĆ SIĘ NA DRODZE

Data publikacji 30.10.2019

Jak unikać niebezpiecznych sytuacji ? Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? Co robić kiedy zaczepi nas obca osoba? To tylko część z pytań, na które odpowiedziała dzieciom policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie przez cały rok aktywnie współpracują z miejscowymi placówkami szkolnymi, gdzie podczas prelekcji przekazują wiedzę m.in. z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szczególnie teraz tych spotkań jest więcej, ponieważ do szkół i przedszkoli przychodzą najmłodsi, dla których spotkanie z policjantem jest pouczającym przeżyciem.

Dzisiaj (30.10.2019) policjanci mogileńskiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Wylatowie. Sierżant sztabowy Marcin Horożaniecki wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Hubertem Pachałą przypomnieli najmłodszym użytkownikom dróg zasady podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyli dlaczego podczas jazdy samochodem powinni korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach w kontakcie z obcymi przestrzegali, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nim kontaktu. Dzieci poznały także numer alarmowy i okoliczności w jakich można z niego korzystać. 

Na zakończenie policjanci  pokazali swój pojazd służbowy. Spotkanie wywołało  wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • spotkanie w przedszkolu