„TRZEŹWY KIERUJĄCY” W STRZELNIE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

„TRZEŹWY KIERUJĄCY” W STRZELNIE

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili dzisiejszego ranka akcję „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 350 kierowców. Wśród nich jeden był pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj (28.10.2019) punktualnie o godzinie 5:00 policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Tym razem obecni byli w Strzelnie. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem funkcjonariuszy było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Sześciu policjantów ruchu drogowego przy udziale dwóch funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu przez 4 godziny skontrolowało 350 kierowców. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym.


Zatrzymany do kontroli 46-letni mieszkaniec gminy Mogilno miał 0,36 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • akcja trzeźwy kierujący
  • akcja trzeźwy kierujący
  • akcja trzeźwy kierujący