WPADŁ PODCZAS AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

WPADŁ PODCZAS AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY”

Data publikacji 30.08.2019

Policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie gminy Mogilno działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 796 kierowców. Wśród nich jeden był nietrzeźwy.

Wczoraj (29.08.2019.) na terenie gminy Mogilno prowadzone były działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Policjanci ruchu drogowego i prewencji od godziny 5:00 do 8:00 kontrolowali kierowców w Mogilnie, natomiast po południu działania prowadzone były w Gębicach.

Mundurowi przez cały dzień sprawdzili pod kątem trzeźwości 796 osób. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym. Zatrzymany o godzinie 06:40 na ulicy Witosa w Mogilnie 58 - letni mieszkaniec naszego powiatu miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci nadal apelują i przypominają: jazda na „podwójnym gazie” może mieć tragiczne konsekwencje. Każdy zobowiązany jest by dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego reagujmy na wszelkie przejawy łamania prawa. Od tego może zależeć czyjeś życie.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • sprawdzenie stanu trzeźwości